Zbor OŠ Suhopolje na Kukuričeku

Autor: Vesna Martinko Hock, 28. 4. 2010.

Kukurikalo se glasno 10. travnja u đurđevačkoj sportskoj dvorani iz stotinjak veselih malih grla. Naš zbor, uz solisticu Inu Gruičić,  pod ravnanjem učitelja Davora Jendrašića i uz koreografiju učiteljice Jasne Jović te scenske lutke zmaja koju je izradila učiteljica Andreja Glazer, ostvario je zapažen scenski nastup.
Naravno, zahvaljujemo našim sponzorima koji su nam omogućili sudjelovanje na Kukuričeku: Općini Suhopolje i našoj načelnici gospođi Zlati Šljivac, te našem dragom anonimnom Suhopoljčaninu, prijatelju škole i sponzoru.

Pjevalo se o ljubavi i djetinjstvu, o mami i medi, o lovu na bakterije i slovarici, Dravi i poštaru, o svemu onome što djeca vole. Stručni žiri, u kojem su i ove godine radili Arsen Dedić, Hrvoje Hegedušić, Tihomir Preradović i Ivica Mihajlović, nagradu za najbolji tekst, između 23 izvedene skladbe, dodijelio je Sunčici Orešić za skladbu „Frula iz sna“ koju su izveli Ina Gruičić i zbor OŠ Suhopolje. Velika pohvala svim zborašicama koje su pokazale ljubav prema glazbi te na najbolji mogući način predstavile školu i mjesto Suhopolje na međunarodnom dječjem festivalu „Kukuriček“ 2010.
Naravno, zahvaljujemo našim sponzorima koji su nam omogućili sudjelovanje na Kukuričeku: Općini Suhopolje i našoj načelnici gospođi Zlati Šljivac, te našem dragom anonimnom suhopoljčaninu, prijatelju škole i sponzoru.

Davor Jendrašić, prof.

« Svibanj 2024 »