Misija škole

Osnovno obrazovanje i odgoj u suradnji svih sudionika procesa: učenika, roditelja, učitelja i lokalne zajednice. Suradničkim odnosom i timskim radom ostvaruje se ugodna razmjena, predaja iskustava i potiče učenje za život.

Učenicima osiguravamo ugodno i sigurno okruženje u kojem mogu istraživati, proučavati i naučiti kako primijeniti suvremene informacijsko-komunikacijske tehnologije za unaprjeđenje okoline i društva čiji su punopravni članovi. Djelatnicima škole nastojimo osigurati sve potrebne IKT resurse koji im mogu smanjiti administrativno opterećenje kako bi se što više posvetili učenju i poučavanju učenika.

Vizija škole

Razviti mikro-obrazovno-odgojni sustav koji će znanje posredovati svakom učeniku na njemu dostupan i jasan način; kroz međusobno uvažavanje i poštivanje izgraditi sustav pomoći svakom odgojno-obrazovnom sudioniku u kojem će se osjećati prihvaćeno, poželjno, zadovoljno i sretno. Sve to postići na način da se svakome bez obzira na mogućnosti i socijalno-ekonomsko stanje pomogne u osobnom razvoju. Ponudom različitih aktivnosti, programa i projekata davati dobru podršku za razvoj temeljnih ljudskih vrednota. Na poseban način poticati izvrsnost, kritičnost, inovativnost i kreativnost, odgajati za važnost suosjećanja i pomoći potrebnome te stvoriti dobre preduvjete za daljnje školovanje i izbor zvanja.

Posebnu brigu voditi oko novih metoda rada i implementacije informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavni proces s ciljem povećanja učeničkih kompetencija u rješavanju problema. Primjenom IKT-a u nastavnom i organizacijsko-poslovodnom procesu naša škola želi postati digitalno zrela škola. Škola koja je na visokom stupnju integriranosti IKT-a, kako u životu tako i radu škole, u kojoj je usustavljen pristup korištenju IKT-a u upravljanju školom i u nastavnim procesima.

Strateški ciljevi

Iz misije i vizije škole, na temelju samovrednovanja, zacrtani su dugoročni strateški ciljevi:

1) podizanje digitalne zrelosti škole
2) razvijanje digitalnih kompetencija
3) implementacija projekta e-škole
4) unapređenje nastave poticanjem kritičnosti i izvrsnosti
5) razvijanje kreativnosti i inovativnosti projektnim i drugim aktivnostima
6) unapređenje rada s učenicima s poteškoćama i darovitim učenicima
7) kontinuirana edukacija nastavnika i zaposlenika
8) usvajanje novih kurikuluma i novih modela poučavanja.

« Ožujak 2024 »