Osnovna škola Suhopolje

Školski život - događanja

Atletičari ponovno uspješni

Autor: Vlatka Valentić, 11. 4. 2014.

Vrijedne rezultate ostvarili su atletičari i atletičarke u bacanju kugle, trčanju i krosu.

ATLETIČARI PONOVNO DONOSE MEDALJE

U Pitomači 27. i u Virovitici 28. ožujka održano je Županijsko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola naše županije u atletici za dječake i djevojčice 7. i 8. razreda.

Po treći puta zaredom na  prvenstvu su nastupili i atletičari i atletičarke naše škole. Natjecanja su se održala prvoga natjecateljskog dana u disciplinama skoka u dalj i skoka u vis, dok su drugoga dana učenice i učenici odmjerili snage u disciplinama 100 metara, 300 metara, 600 metara kod djevojčica i 1000 metara kod dječaka, zatim u bacanju kugle, te u trčanju štafete 4 x 80 metara.

Za našu školu nastupilo je 24 učenika od kojih su se njih troje vratili sa osvojenom medaljom oko vrata.

U disciplini bacanja kugle naš učenik 7.B razreda Darijo Šamec bacio je kuglu 10 metara i 84 centimetara i tim rezultatom osvoji srebrnu medalju.

U disciplini trčanja na 1000 metara Goran Ivanović, učenik 8. C razreda, rezultatom 3;08,69 drugi je prošao kroz cilj i osvojio također srebrnu medalju.

Najuspješnija je bila učenica 6.A razreda Maja Farkaš koja je trčeći u konkurenciji sa starijim djevojčicama bila najuspješnija i osvojila 1. mjesto u trčanju na 600 metara, rezultatom 2;08,85.

Od ostalih učenica najbliže medalji bili su Marina Farkaš (7.C) u disciplini skoka u vis- 4 mjesto, te Lucija Šojat (7.A) u disciplini bacanja kugle – 5. mjesto.

Voditelj atletske sekcije:

Mario Hrženjak, prof.

U ponedjeljak, 24. ožujka 2014. na terenima OŠ Eugena Kumičića u Slatini održano je županijsko natjecanje u krosu. Nastupilo je 11 osnovnih škola s područja Virovitičko-podravske županije a u kategoriji mlađih djevojčica 5.-6. razred ekipa naše škole , ŠSD Mladost Suhopolje osvojila je 2. mjesto. U kategoriji pojedinačnih nastupa učenica Maja Farkaš osvojila je 3. mjesto.