Ljepote okolice metropole – Zagreb – Samobor – Sljeme

Autor: Marina Kaselj, 23. 4. 2024.

Učenici šestih razreda su 19. travnja 2024. godine išli na terensku nastavu Ljepote okolice metropole – Zagreb – Samobor – Sljeme.

Na terensku nastavu su išla 34 učenika u pratnji učitelja Tomislava Bišćana i učiteljica Marine Kaselj i Matilde Tripalo.

Prva postaja naše terenske nastave bila je u Zagrebu, u Gradskom kazalištu Žar-ptica, u kojem smo pogledali izvrsnu predstavu Dine Vukelić Ako kažeš, gotov si! Predstava govori o aktualnim problemima vršnjačkoga nasilja i njihovim žrtvama i počiniteljima, te o tome kako je važno progovoriti o ovim osjetljivim temama i na taj način stvarati bolje društvo.

Nakon kazališne predstave uputili smo se prema Samoboru. S ovim prelijepim gradom u okolici Zagreba upoznala nas je turistička voditeljica. Pokazala nam je sve njegove znamenitosti, a obilazak grada završili smo kušanjem slavnih samoborskih kremšnita.

Treća postaja na našem obilasku okolice grada Zagreba bio je posjet Sljemenu – najvišem vrhu Medvednice, na 1030 metara n.v. Na Sljeme smo se vozili Zagrebačkom žičarom, što je bilo izuzetno atraktivno i uzbudljivo. Neki od nas su sa strahom ušli u gondolu žičare, ali sav pretrpljeni strah i neizvjesnost su se na kraju jako isplatili, jer je doživljaj vožnje žičarom i pogled iz gondole prema Zagrebu i okolici zaista nezaboravno iskustvo.

Osim toga, bilo je prekrasno uživati u pogledu sa Sljemena, prema jugu na Zagreb, a prema sjeveru na Hrvatsko Zagorje.

Na Sljemenu smo još posjetili svetište Majke Božje Sljemenske Kraljice Hrvata, gdje nas je toplo dočekao pater Tomislav Špiranec. Upoznao nas je s poviješću, ali i s radom svetišta danas.

Sa Sljemena smo se vratili zadnjom vožnjom žičare u danu, te smo u kasne sate sretni, umorni i prepuni dojmova stigli nazad u Suhopolje.

« Svibanj 2024 »