Radionica za učenike na njemačkom jeziku

Autor: Vesna Martinko Hock, 8. 4. 2011.

Uspješna jezično-glazbena radionica

Radionica za učenike na njemačkom jeziku,koja je održana u srijedu 6. travnja u trajanju od četiri školska sata, bila je vrlo uspješna.

Učenici su s oduševljenjem pisali i izvodili svoje pjesme na njemačkom jeziku uz pomoć i glazbenu pratnju dvaju članova rock-banda LauteLeben (Nicolas Rebscher, Michael Vinne).

Gosti su bili ugodno iznenađeni dobrodošlicom i vedrim ozračjem naše škole. Za naše goste iz Goethe-Instituta, učenike i učitelje bilo je to nezaboravno iskustvo.

Snježana Cukor

Kreativna radionica Goethe-Instituta "Rhytmus und Poesie"

(prijevod teksta objavljenog na stranici organizatora Musicisthelanguage)

SUHOPOLJE

Radionica rock-benda LauterLeben u Suhopolju trajno će ostati u sjećanju Musicisthelanguage-tima. Djeca su bila savršeno pripremljena za ovaj posebni školski dan, a prostor u kojem se održavala radionica također.

Pri prvom taktu minikoncerta na početku radionice moglo se primijetiti oduševljenje učenika koje se u sljedećim satima nije ni najmanje promijenilo. Baš sva su djeca oduševljeno sudjelovala u radu i nisu čak htjela otići ni na zasluženi odmor.

Djeca su jako sretna što imaju tako odlične učitelje koji su tijekom cijele radionice energično i kreativno pomagali Musicisthelanguage-timu.

Zajednički ručak s učiteljima i vodstvom škole nakon završetka radionice još je jednom dojmljivo potvrdio gostoprimstvo ove hrvatske škole.

Bio je to dan koji sudionici neće tako brzo zaboraviti.

URSULA KREHER, voditeljica Jezičnog odjela i

zamjenica Goethe-Instituta u Republici Hrvatskoj