Dvadeset dana dobrote

Autor: Vlatka Valentić, 9. 12. 2019.

Učenici od 6. do 8. razreda posjetili su COOR u Virovitici i sklonište za napuštene životinje te tako obilježili Međunarodni dan osoba s invaliditetom i Međunarodni dan volontera.

20 dana dobrote

Dana 6. prosinca, u sklopu projekta „20 dana dobrote“, učenici od 6. do 8. razreda posjetili su COOR u Virovitici te time ujedno i obilježili Međunarodni dan osoba s invaliditetom koji je bio 3. prosinca. Naši učenici sudjelovali su u nizu radionica u kojima su iskusili kako je to biti osoba s invaliditetom. Tako su u jednoj radionici bili u invalidskim kolicima te su morali izbjeći prepreke koje su im se našle na putu. U sljedećoj radionici učenicima je pokazano kako je onim učenicima koji imaju disleksiju. Učenici su kroz razne zadatke pokušavali pročitati tekstove koji su se našli pred njima.  A kako bi naši učenici spoznali kako je njihovim prijateljima koji potpuno drugačije reagiraju na podražaje od njih, stavljen im je juteni šal oko vrata, jači parfem ispod nosa, uteg na ruku kako bi osjetili kako ruka pada i kako je teška, rukavicu za kuhanje s obzirom na moguću nerazvijenu grubu i finu motoriku te glasna glazba u slušalicama. Učenici su uz sve te podražaje morali rješavati neki matematički zadatak.

Sljedeću aktivnost su osmislili naši učenici u kojoj su izrađivali kape sv. Nikole te pomagali svojim novim prijateljima ukrasiti iste. Također su učenicima COOR – a podijeljena pisma koja su im napisali naši učenici.

Na kraju našeg druženja pogledali smo predstavu koju su pripremili za svetog Nikolu te se zahvalili našim domaćinima edukacijskoj rehabilitatorici Teni Mioč Cabadaj i ravnateljici Margariti Kovačević u nadi da će se ova lijepa suradnja nastaviti i dalje.

I za kraj našeg dana posjetili smo sklonište za napuštene životinje. Ujedno smo obilježili i Međunarodni dan volontera. Malo smo se družili s razigranim njuškicama te im donijeli ponešto hrane. Sklonište smo napustili u nadi da će se barem jedan od učenika vratiti s roditeljima i udomiti psa.

Dan je bio ispunjen te su učenici kućama otišli puni dojmova. Uostalom, pogledajte i sami kako nam je bilo.

učitelji Tomislav Bišćan i Sandra Pintarić

« Ožujak 2024 »