Noć bajki u 2. b

Autor: Vlatka Valentić, 21. 11. 2016.

Za učenike 2. b razreda u  četvrtak, 10./11. studenog održana je Noć bajke u PŠ Cabuna.

Noć bajke

Kako je bilo uzbudljivo iščekivati tu tajanstvenu noć. Noć koja dobiva potpuno drugačije značenje. Noć u kojoj zvijezde sjaje jače nego inače.

Za učenike 2. b razreda OŠ Suhopolje to iščekivanje se isplatilo. Došavši s roditeljima u PŠ Cabuna, dočekalo ih je krasno iznenađenje. Naime, u dogovoru s učiteljicama, učenici PŠ Cabuna odlučili su počastiti svoje nove prijatelje iz Suhopolja te su ih, kao pravi domaćini, počastili sokovima, grickalicama i čokoladama. A za uzvrat, pozvani su da poslušaju bajku zajedno s njima.

Nakon upoznavanja i kratkog čašćenja, učenici OŠ Suhopolje, priredili su svojim roditeljima kraći program te hrabro pozdravili roditelje i poljubili ih za laku noć.

Kada su se vrata škole zatvorila i roditelji otišli, učenici su ušli u poseban prostor u kojem ih je čekala večera pod svijećama i ulaskom u tu prostoriju započela je Noć bajke. Završetak večere obilježilo je putovanje u svijet mašte s kojeg su se učenici vratili kao prinčevi i princeze te je svatko po povratku dobio svoju krunu.

Tako okrunjeni, oboružani znatiželjom i svjetiljkama osvijetlili su si put do sljedeće prostorije u kojoj su se ugodno smjestili na veliki krevet te  su se gledajući u rasplamtjeli kamin i slušajući učiteljičine upute pripremili za slušanje i gledanje bajke „Mala vila“.

Bajku „Mala vila“ uprizorile su učiteljice Marina Bulat kao čitač, učiteljica Gordana Mudri kao Mala vila, knjižničarka Vlatka Valentić kao Kraljević i asistentica Ana Kožul kao Crvenokosa djevojka. Nakon genijalne izvedbe talentiranih i kreativnih glumica, slijedila je kratka analiza bajke. Ubrzo su se publici pridružili likovi iz bajke te pružili učenicima priliku intervjuirati ih. I likovi su također postavljali pitanja pažljivim slušateljima i gledateljima.

Iako su nakon intervjua likovi morali otići u svoj svijet, učenici su nastavili uživati u čarima večeri kreativno se izražavajući te su podijeljeni po skupinama velikim žarom rješavali svatko svoj zadatak. Svaka skupina je zadatak predstavila drugim skupinama i kad su svi bili gotovi, došao je trenutak u kojem je čarolija polako počela nestajati. Pomalo umorni, ali ispunjeni učenici PŠ Cabuna i OŠ Suhopolje morali su se pozdraviti.

Odlazak domaćina, označio je vrijeme za spavanje. Uzevši svoje ruksake, učenici su raspodijeljeni u sobe za spavanje, te su se veselo spremili za odlazak u krevet.

Rano ujutro slijedilo je ustajanje, vježbanje, spremanje, doručak i redovna nastava samo u potpuno drugačijem okruženju. Ubrzo su nas učiteljice i učenici PŠ Cabuna pozvali da se  pridružimo njihovoj nastavi i podijelimo dojmove od noći prije. U ugodnom druženju vrijeme je brzo prošlo te smo nakon iznesenih dojmova nastavili vježbati matematiku. Školski dan prošao je neočekivano brzo i nakon što su roditelji došli u dogovoreno vrijeme po djecu, učiteljica se nasmiješila jer je Noć bajke protekla mirno ostavivši za uspomenu iza sebe osmijeh na licu svakog učenika.

učiteljica Marina Bulat

foto - galerija