Europski dan jezika u 4. i 6. razredima

Europski dan jezika koji se slavi 26. rujna svake godine. Opći ciljevi Europskog dana jezika su:

1. Upozoriti javnost na važnost učenja jezika i raznolikost raspona naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje;
  2. Promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe, koje treba njegovati i sačuvati;
  3. Poticati cjeloživotno učenja jezika u školi i izvan nje, bilo u svrhe školovanja, za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ili užitka i razmjene.

Prvi Europski dan jezika obilježen je 26. rujna 2001. godine.

I ove godine su naši učenici 4. i 6. razreda obilježili taj dan.

Izrađivali su plakate s pozdravima na različitim europskim jezicima i promišljali o tome zašto je važno učiti jezike te na koje sve načine možemo naučiti jezik.

Snimili su kratki video s pozdravima na različitim europskim jezicima koji možete pogledati OVDJE.

Maja Kiris Sodar, učiteljica engleskog jezika