ŠKOLA ZA ŽIVOT

"Sintagma „Škola za život“, osim što pokazuje srž svakog pedagogijskog promišljanja o odgoju i obrazovanju općenito, intrinzično motivira i pokreće učiteljevu potrebu za promjenom. Naime, ako nije „za život“, onda više nije niti „škola“. Škole bez života nema, no nema niti života bez škole. Naravno (prirodno) je stanje pedagoga da propitkuje usmjerenost škole na život, ali i da usmjerava život (djecu i mlade) na školu. A u svem tom propitkivanju učitelj (nastavnik i pedagog) osjeća potrebu za promjenom. I to ne samo za bilo kakvom promjenom, naizvan vidljivom (promjena sadržaja), još više od svega za onom dubokom unutarnjom (izmjena stava, pristupa, metode, angažmana)."

Riječima iz motivacijskog pisma započinjemo jednu stranicu na našim mrežnim stranicama. Radujemo se da ćemo sudjelovati u Školi za život, a ovdje ćemo Vam, bar za početak, pokušati donositi važne informacije.

Klikni na logo!!!

Odgovori na česta pitanja

Udžbenici i nastavna pomagala

Što će dobiti škola?