Sportski dan u PŠ Pepelana

Autor: Marina Kaselj, 15. 5. 2018.

S ciljem motiviranja djece za sportske aktivnosti kroz drugačije sadržaje – stare igre koje nisu uobičajene u današnje vrijeme, 14.svibnja u PŠ Pepelana organiziran je SPORTSKI DAN. Ugostili smo i učenike iz PŠ Orešac i PŠ Pčelić i zajedno s njima upoznali pravila starih igara. Zatim smo naučena pravila igara imali priliku primijeniti i poštivati u natjecateljskom dijelu.

IGRE u kojima smo sudjelovali su:

1.Trčanje u vreći

2. Bacanje obruča

3. Tjeranje pilića u gnijezdo

4. Bacanje loptice u dalj

5. Nošenje krumpira u žlici

6. „Žive“ tačke

7. Skakanje s balonom

8. Hodanje po ciglama

Na kraju našeg druženja uslijedilo je proglašenje 1., 2. i 3. ekipe u kategoriji prvih i drugih razreda te 1., 2. i 3. ekipe u kategoriji trećih i četvrtih razreda. Svaki natjecatelj doma je otišao s medaljom oko vrata i zahvalnicom u ruci. A teta Natalija iz Školske knjige pobrinula se da svako dijete dobije i časopis za čitati u slobodno vrijeme. Zahvaljujemo Nataliji za dolazak, druženje i poklone!

A evo što su nam učenici rekli o današnjem danu:

„Bilo mi je super. Sve mi je bilo lagano osim 2 izazova, a to su skakanje u vreći i prenošenje cigli. To mi je bilo teško.“  MATEJ KAŠĆEL, 3.r. (PŠ Orešac)

„Na Sportskom danu danas mi je bilo odlično. Igre su bile zabavne. Prvi put sam se natjecao u nošenju krumpira u žlici. Baš je zabavna igra.“ MATIJA MAŽIĆ, 3.r. (PŠ Orešac)

„Zabavila sam se i upoznala druge učenike. Najteža igra mi je bila prenošenje cigli. Ali nema veze što je bila teška, ta igra mi je bila najzanimljivija.“ NIKOL SERTIĆ, 4.r. (PŠ Pepelana)

„Danas mi je bilo lijepo! Najviše sam uživala kada smo bacali obruče. Opet bih htjela doći u Pepelanu na ovo druženje.“ MARINA KAŠĆEL, 4.r. (PŠ Orešac)

“Sve mi je bilo super. Najviše  mi se svidjelo skakanje u vrećama . Bila sam ponosna što sam dobila svoju prvu medalju. " SARA HORVAT, 2.r. (PŠ Pčelić)

učiteljice Ivana Kolomaz i Ivana Plavšić

« Ožujak 2024 »