Noć filmskih klasika u PŠ Cabuna, E.T. Extrraterestrial

Autor: Marina Kaselj, 7. 11. 2017.

27. listopada 2017. godine održana je Noć filmskih klasika za učenike 6.a razreda.

Cjelovečernji boravak učenika u PŠ Cabuna osmislila je Irena Maras, razrednica 6.a razreda, u suradnji s učiteljicom Ivančicom Fett Škvarić, učiteljicom hrvatskog jezika, a u realizaciji ove čarobne večeri sudjelovala je i  Marina Bulat, učiteljica razredne nastave u PŠ Levinovac.

Glavni cilj ove filmske večeri bio je razvijati duh prijateljstva , povjerenja i poštovanja u razrednoj zajednici. Učenici su na konkretnom primjeru uočili glavna obilježja znanstvenofantastičnoga filma, važnost glazbe filmu važnostkritičkog sagledavanja medijskih sadržaja.

Nakon demonstracije filma učenici su dobili dva izazovna zadatka. Prvi zadatak bio je pisanje znanstvenofantastične priče na temu Rat svjetova, Naš svijet u budućnosti ili Moj kućni robot i ja.

Za  realizaciju drugog zadatka  podijeljeni su u četiri skupine. Svaka skupina trebala je osmisliti i izraditi plakat za znanstvenofantastični film.

Učenici su bili vrlo uspješni te osim kreativnosti pokazali i spremnost za rad u timu.

Ostatak večeri proveli su u ugodnom druženju uz društvene igre. Sljedećeg jutra puni dojmova i bogatiji za jedno iskustvo  vratili su se svojim domovima.

Učiteljice Andreja Glazer i Ivančica Fett Škvarić odabrale su najuspješnije učeničke radove. Najuspješniju znanstvenofantastičnu priču napisao je Luka Sitar, a najbolji plakat izradili su Lara Kožulj, Valentina Galović, Luka Lukačević, Martino Malin i David Golik.

Najuspješnijim učenicima na satu razrednika uručene su i nagrade.

Znanstvenofantastičnu priču učenika Luke Sitara pročitajte u nastavku! :)

učiteljiica Irena Maras

Moj kućni robot i ja

Zima je. Hladno je i pada snijeg. Iz kuhinje miriše mamin topao čokoladni napitak. Lijeno se protežem u svojoj postelji. Moj robot Sheppy već juri kućom.

Gleda kroz prozor i čudi se snijegu. Sheppy je moj maleni prijatelj s planeta Boom – Boom.

Ima tri ljubičasta oka i  četiri velika uha. Na vrhu glave je antena koje svijetli crvenom svjetlošću. U kući je baš ugodno.

Iznenada začujem zvono na vratima. Poštar je donio pismo za Sheppyja.

Pročitavši pismo, moj je robot problijedio, a njegova se antena smežurala od straha. Sheppy se sakrio u moj ormar. Uzeo sam pismo i pročitao ga. U pismu je najavljen dolazak zločestoga izvanzemaljca Gua koji širi bolesti i uništava tuđe živote.

Odlučio sam pomoći svom Sheppyju i suočiti se s Guom.

Jedne noći, kroz san, čuo sam buku. Gu se ušuljao u moju sobu.

Strpao je moga robota – prijatelja u veliku crnu vreću i pokušao oteti.

Stao sam ispred Gua i pokušao ga uvjeriti da pusti Sheppyja. Nakon dugoga uvjerevanja uspio sam u tome. Shvatio sam kako je Gu bio ljubomoran na moje prijateljstvo sa Sheppyjem, kako je željan ljubavi i pažnje.

Ponudio sam ga toplim čokoladnim napitkom. Gu je zaplakao od sreće, a Sheppyjeva antena opet se zacrvenjela od radosti.

Moj robot Sheppy,Gu i ja postali smo nerazdovojni prijatelji.