Mathema u Koprivnici

Autor: Vlatka Valentić, 24. 5. 2017.

Mathema  je Udruga mladih koprivničkih matematičara koja organizira ekipno natjecanje u matematici za osnovne i srednje škole.

Mathema u Koprivnici 2017.

Naša škola je prvi puta sudjelovala s jednom ekipom 3. i 6. razreda i njihovim mentoricama Marinom Kaselj i Violetom Milošević.

O značaju udruge i njihovom radu, organiziranosti samog natjecanja govore same činjenice.

• Ove školske godine sudjelovalo je „samo“ 1068 učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske od 3. do 8.razreda.
  • Organizatori su sve upute  poslali sudionicima  deset dana prije natjecanja (od parkirališnog mjesta s prigodnom auto kartom do organizacije svakog sata boravka u OŠ Braće  Radić u Koprivnici).
  • Još detaljnije upute o broju učionice u kojoj će učenici raditi stigle su tri dana prije natjecanja.
  • Doček ogromne skupine učenika i njihovih mentora protekao je u svečanom tonu, opušteno, uz ljubazne domaćine koji su bili dostupni za svako pitanje, kako i dolikuje Festivalu matematike.
  • Učitelji su za vrijeme rada učenika imali stručno usavršavanje i saznali na koje je sve načine matematika prisutna u našem svakodnevnom životu.
  • O matematici  u igri , plesu, sportu, ekonomiji, likovnoj i glazbenoj kulturi, narodnom vezu ….., učenici i učitelji saznali su  u Muzeju grada Koprivnice.
  • O dobu renesanse sudionici su mogli saznati  iz prigodnih rukotvorina koprivničkih udruga. Najviše pozornosti naših učenika odnijela je kaligrafija.

Učenici naše škole sudjelovali su prvi puta  na ovakvom natjecanju. Vjerujem da će njihova iskustva i dojmovi  za pamćenje motivirati i druge učenike za sudjelovanje narednih godina.

Osobno sam oduševljena cjelokupnom organizacijom, nemjerljivim iskustvom i našim ekipama učenika koji mogu biti primjer odličnog ekipnog rada i izvrsnog ponašanja na tako velikom skupu učenika.

Ostvarenim 14. rezultatom 3. razreda i 26. rezultatom 6. razreda, stečenim iskustvom smo zadovoljni i sve nas to motivira za nova matematička saznanja.

Što o svemu misle učenici saznajte iz njihovih tekstova  i fotografija.

Učiteljica: Violeta Milošević