18. studenoga 2016.

Autor: Vlatka Valentić, 18. 11. 2016.

Raznolikim aktivnostima u matičnoj i područnim školama obilježena dvadeset i peta godišnjica sjećanja na žrtvu Vukovara.

Kao u cijeloj Hrvatskoj i u našoj je školi radni dan započeo paljenjem svijeća u spomen na žrtve Vukovara.

Potom se kratkom kronologijom događaja vezanih za Vukovar učenicima obratila nastavnica povijesti, gospođa Marija Mudrinić, a dojmove s terenske nastave učenika osmih razreda u Vukovaru  prenijele su učenice Iva Nater i Iva Hećimović.

Cijeli prošli tjedan nastava se odvijala u znaku sjećanja na žrtve Vukovara. Učenici su na satima Hrvatskoga jezika pisali na temu Vukovara, na satu Likovne kulture izrađivali simbole grada heroja, a povjesničari osmih razreda su na satima dodatne nastave izrađivali prigodne panoe.

Svima su ovim aktivnostima učenici i njihovi nastavnici dostojno obilježili dvadeset i petu godišnjicu ovog važnog datuma u novijoj hrvatskoj povijesti.

PŠ CABUNA

I u našoj školi Vukovar svijetli

Tijekom cijelog mjeseca studenoga prisjetili smo se herojskog grada Vukovara. Različitim tekstovima iz Domovinskoga rata, pravljenjem plakata, isječcima iz novina, likovnim radovima, pjevanjem domovinskih pjesama, paljenjem lampiona pored glavne prometnice, učenici Područne škole Cabuna odali su počast gradu Vukovaru.

učiteljice PŠ Cabuna

PŠ OREŠAC

Sjećanje na davnu 1991.

Iako je prošlo 25 godina s tugom i sjetom prisjećamo se dana kada je Hrvatska bila najranjivija.
I same smo tada bile vrlo male, ali su nas kroz život naši roditelji, odgojitelji i učitelji upoznavali i učili o toj teškoj hrvatskoj povijesti.
Sada je red na nama da današnje generacije učimo i podsjećamo kako se nalazimo ovdje gdje jesmo.
U znak sjećanja na grad Vukovar priključili smo se i sami i tako odali počast svim poginulim braniteljima paljenjem lampaša, molitvom i izradom likovnih radova.

učiteljice PŠ Orešac

« Ožujak 2024 »