Projektni tjedan u 4. a i 4. b razredu

Autor: Vlatka Valentić, 20. 6. 2022.

Prva dva dana projektnog tjedna učenici 4. a i 4. b proveli su u raznovrsnim i zanimljivim aktivnostima.

Dva zanimljiva dana projektnog tjedna u 4. a i 4. b razredu

Prvi dan

U ponedjeljak 13. 6. bili smo u Virovitici s prijateljima iz 4. b razreda. Otišli smo u kino Park gledati animirani film Odvažna Iva i skriveno blago Maglograda. Film je trajao sat i pol vremena. Bio je smiješan i pomalo tužan.

Nakon filma krenuli smo prema parku za bicikle i skejtere. Prošli smo i pokraj nogometnih terena i terena za tenis. U parku za bicikle ostavili smo torbe na klupu i počeli se igrati i trčati. Učiteljice su nas fotografirale.

Poslije smo otišli u hlad. Učiteljica je postavila veliku deku za sjedenje. Neki od nas su jeli sendviče. Dečki su, naravno, igrali nogomet.

Za kraj smo otišli na sladoled u Kuću sladoleda. U Suhopolje smo se vratili u 12.30 sati. Neki su otišli kući pješice, neki autom, a neki autobusom.

Kaya Čanić, 4.a

Drugi dan

Drugi dan u tjednu posjetili smo seosko gospodarstvo obitelji Kojadin u Lipovcu. Naš prijatelj Kristijan iz 4. b razreda i njegova divna obitelj bili su nam domaćini.

Na farmi smo vidjeli puno životinja: prekrasnu bijelu kobilu i dvoje mladih ždrijebaca, zatim i krave, jednog bika, telce, koze, jariće i jednog jarca. Kozama smo dali malo blitve i kruha. Vidjeli smo male mačiće i velike pse. Pokazali su nam gdje se muzu krave i saznali da u jednom danu mogu pomusti 2000 litara mlijeka.

Na kraju obilaska mazili smo i hranili magarce, a posebno uzbuđenje bilo je malo pule (mladunče magarca) staro tek nekoliko dana. Bilo je jako slatko.

Od naših domaćina saznalo smo o  brojnim poslovima koje rade na farmi i  načinu rada sa životinjama.

Učenici 4. b razreda zapamtili su:

Andreja: … da je posao težak i zanimljiv;

Toni: … da se koze hrane suhim kruhom, travom, kukuruzom, sijenom…;

Paula: … da krave dnevno daju 2000 l mlijeka;

Dominik: … da magarci nose mlado 12 mjeseci i da se mlado zove pule; da je na farmi 130 krava;

Tomislav: … da krave hrane silažom;

Marko: … da konj sa godinu dana brzo trči, a da je sa 3-4 godine samostalan i mama ne mora brinuti o njemu;

Luka: … da krave spavaju na slami;

Rafael: … da magarac može nositi teret od 100 kg.

Nakon obilaska životinja počastili su nas kiflicama, kolačima i drugim slasticama. Za to vrijeme Kristijanov tata pustio je pse iz kaveza pa smo i njih mazili dok smo čekali autobus. Zahvalili smo se ljubaznim domaćinima i vratili u Suhopolje.

Vanesa Keleković i Kaya Čanić iz 4. a

i učiteljice Violeta i Marija

Pogledajte naš video na poveznici: https://animoto.com/play/QrLI67xZjRq8Lu4CMM8UHw

« Ožujak 2024 »