Terenska nastava 5. razreda u Zagreb

Autor: Antonela Šreter, 2. 5. 2022.

Za detalje i fotografije naših petaša s njihove terenske nastave kliknite na VIŠE!

Učenici petih razreda Oš Suhopolje zaputili su se 29.4. 2022. na terensku nastavu u Zagreb. Polazak je bio u 6 sati ujutro. Na prvo odredište stigli smo u 8 i 45. To prvo odredište je bio Tehnički Muzej Nikola Tesla u Zagrebu kojega smo obišli uz stručno vodstvo. Prvo smo proučavali zviježđa na zagrebačkom nebu a potom smo pogledali razvoj parnog stroja, motora s unutarnjim izgaranjem, rudnika i mnogih drugih tehničkih pomagala. Sljedeća destinacija nam je bila sama jezgra grada Zagreba koju smo proučili uz pomoć stručnog vodstva gospođe "Purgerice". Bila je to prava avantura. Vratili smo se nekoliko stoljeća unatrag i tamo smo tražili  uspavane divove, zmajeve, groblja, vještice i mnoga druga opasna bića koja krije stari Zagreb. Također smo otkrili tko to potiho čuva zagrepčane i zašto su tramvaji plave boje. Zašto su zagrepčani prvi ljudi u Europi koji su minirali vlastitu katedralu i mnoge druge zanimljivosti. Imali smo priliku osladiti se finim zagrebačkim medenjacima i završiti obilazak prekrasnim pogledom s gornjeg grada prema rijeci Savi. U 13 sati počinje opušteniji dio dana ručkom u McDonald's-u. Nakon obilnog ručka i deserta prelazimo u Cinestar Arena i uživamo u animiranom filmu "Pjevajte s nama 2". Završetak filma označio je i završetak naše terenske nastave i zaputili smo se svojim kućama. Preostalo nam je još 3 sata vožnje autobusom koju smo proveli u veseloj atmosferi. Ispred škole su nas dočekali roditelji koji su s nestrpljenjem čekali da čuju koju dogodovštinu iz naše male avanture.

Tomislav Bišćan, vjeroučitelj