Suhopoljski park - škola u priodi

Autor: Jadranko Albert, 22. 6. 2021.

Tijekom projektnoga tjedna pod nazivom Drvo učenici svih razreda predmetne nastave su u pratnji učiteljica Matilde Tripalo, Marije Mudrinić, Antonije Sever i učitelja Predraga Pejića i Jadranka Alberta prošetali suhopoljskim parkom, te „školom u prirodi“ ostvarili međupredmetnu povezanost  Geografije, Povijesti, Engleskoga jezika, Tjelesne i zdravstvene kulture, Informatike. Na svim radionicama su promišljali o značenju drveća za naš ekosustav, te značenju parka i dvorca Janković za povijest Suhopolja.

Učenici su se s učiteljicom geografije orijentirali u prirodi uz pomoć karte, kompasa i stabala, uz pomoć online aplikacije istražili i otkrili stabla hrasta, bukve, jasena, javora, lipe, jasike, kestena, brijesta, bijele jele, bagrema, klena, platane, ginka, itd. Zaključili su da je park zasađen drvećem listopadne šume umjerenoga pojasa.

Na Engleskom jeziku su metodom promatranja i uz opservacijski listić proširili vokabular novim jezičnim pojmovima i opisnim pridjevima kao što su: dijelovi drveta, vrste drveća i kora. Snalažljivost i orijentaciju u prostoru pokazali su i timskim radom sudjelovanjem u aktivnosti „Nature Scavenger Hunt“ u kojoj su u neposrednoj okolini tražili zadane pojmove na engleskom jeziku.

Na radionicama Povijesti  pronalazili su i analizirali materijalne povijesne  izvore Suhopolja, u igranju uloge plemića izrađivali nacrt za svoj budući dvorac te istraživali gospodarske i kulturne potencijale dvoraca za treće tisućljeće.

Za održavanje radnoga zamaha, kondicije, a nadasve koncentracije i opuštene radne atmosfere bio je zadužen učitelj Pejić svojim kombinacijama vježbi i aerobika organiziranim u turnusima.

Učenici su na ovaj način utvrdili stečena i spoznali nova znanja iskustvenim učenjem u prirodi, a naposlijetku i spojili ugodno s korisnim.

U galeriji fotografija pogledajte naše aktivnosti.

Antonija Sever

« Ožujak 2024 »