Osnovna škola Suhopolje

Školski život - događanja

Osnovna škola Suhopolje jedna od 60 odabranih škola u RH uključenih u pilot projekt ŠKOLA BUDUĆNOSTI - Inovativni STEAM program umjetne inteligencije

Autor: Ana Brcković, 23. 3. 2021.

Uz mentorstvo inženjera i stručnjaka Infobipa, najveće IT tvrtke u Republici Hrvatskoj, učitelji i učenici odabrani u sklopu projekta prikupit će najnaprednija znanja i vještine na polju umjetne inteligencije, a odabrane škole postat će škole budućnosti i besplatno implementirati najmoderniji STEAM program umjetne inteligencije.

Otvaranje prozora u tehnološku budućnost najmlađim uzrastima i pomaganje školama da ih uvedu u svijet umjetne inteligencije cilj je zajedničkog pilot projekta Infobipa i STEMI-ja pod nazivom Škola budućnosti. Projektom se želi potaknuti učenike da razvijaju vještine i znanja u znanosti, tehnologiji, matematici, ali i umjetnosti (STEAM).

Učenici će u sklopu projekta u svojim školama formirati razvojne timove, a pri prvom koraku istražit će UN-ove ciljeve održivosti. Zatim će odabrati jedan od ciljeva i detektirati problem koji mogu riješiti izradom chatbota. Inženjeri tvrtki STEMI i Infobip za učenike će razviti edukacijske materijale i programersko okruženje kroz koje će prenijeti vlastito industrijsko iskustvo i znanje po pitanju razvijanja tehnoloških radova. Razvojni timovi će na kraju projekta predstaviti i podijeliti svoja chatbot rješenja sa širom javnosti, a radovi će se moći i isprobati.

U našoj školi oformljen je tim od 15 učenika sedmih i osmih razreda pod vodstvom učitelja:

• Matej Kruhoberec (učitelj informatike i fizike)
  • Marina Kaselj (učiteljica matematike)
  • Jadranko Albert (učitelj informatike)
  • Ana Brcković (učiteljica informatike)

Nastava na daljinu

Kutak za roditelje

Podrška roditeljima -

klikni na fotografiju!

UPISI U PRVI RAZRED
Važne obavijesti

Sandučić povjerenja

Sandučić povjerenja za učenike i roditelje.

S povjerenjem napišite razmišljanja o dobrom i manje dobrom u našoj školi.

sanducic@os-suhopolje.hr

Red vožnje autobusa

Raspored sati 2020./2021.

Raspored sati 5. - 8. razred

Glazbena škola

Projekt e - Škole

« Lipanj 2021 »

e - dnevnik
Ispis statistike od 17. 2. 2012.

CMS za škole logo
Osnovna škola Suhopolje / Kralja Tomislava 26, HR-33410 Suhopolje / os-suhopolje.skole.hr / ured@os-suhopolje.skole.hr